VII Zjazd

VII Zjazd

Niestety….

W ostatnich dniach (kwiecień 2022 r) Komitet Organizacyjny VII Zjazdu podjął decyzję o odwołaniu organizacji imprezy w związku z trwającą wojną w Ukrainie. Od dwóch lat z okładem okoliczności nie sprzyjają nam, organizatorom i oczekującym na spotkania absolwentom. Wcześniej odwołaliśmy obchody 75. rocznicy powstania I Liceum w Koźlu z powodu pandemii i nieprzewidywalnego jej przebiegu.

Jedyny przypadek (do tej pory) przesunięcia terminu zjazdu absolwentów naszej szkoły miał miejsce podczas organizacji V Zjazdu w 2005 r. Chodziło o zmianę, a raczej przesunięcie daty z końca września na początek października. Jednak odwołanie / zawieszenie organizacji o rok, potem dwa – to pierwszy raz w historii.

Czyżby „do trzech razy sztuka”?  Jeśli tak, oby ze szczęśliwym zakończeniem.

Pozdrawiamy – Komitet Organizacyjny

P.S. Uprzedzając pytania o powstającą książkę „Alfabet Liceum Sienkiewicza”  – prace cały czas trwają.  Zajrzyjcie na stronę ze spisem treści (tu) i apelem o dopisanie parunastu zdań do któregoś z haseł. Już kilkanaście osób aktywnie wzbogaciło treść.

W zasadzie książka mogłaby się ukazać już w takiej postaci, w jakiej jest. Trudno byłoby wydać ją drukiem w obecnej chwili (finanse oczywiście!). Jednak Zjazd Absolwentów I LO byłby sprzyjającą okolicznością, umożliwiającą druk.

W ostateczności – książka może być opublikowana jako plik pdf w Internecie.  Szkoda jednak byłoby zrezygnować z szelestu kartek…

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *