Projekt „Help UA Kids”

Projekt „Help UA Kids”

W ramach pozyskanych grantów ze zbiórek publicznych na portalu „zrzutka.pl” – Projekt „Help UA Kids” Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Kędzierzynie-Koźlu wspiera materialnie, psychologicznie i edukacyjnie dzieci ukraińskojęzyczne z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. W ramach pomocy zakupiono pomoce dydaktyczne, podręczniki i akcesoria piśmiennicze.

Zrealizowano także wakacyjny kurs języka polskiego jako obcego, koncert antywojenny w ramach maratonu pisania listów Amnesty International, zorganizowano transport darów dla dzieci z domu dziecka we Lwowie, oraz transport darów dla mieszkańców terytoriów Ukrainy objętych działaniami wojennymi.

logo

 

Informujemy jednocześnie, że od stycznia 2023 wznawia działalność Punkt Pomocy Psychologicznej w języku ukraińskim. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Panią psycholog Iryną Martyniuk pod numerem 728 763 600. Sesje psychologiczne odbywają się w gabinecie psychologicznym w budynku I Liceum Ogólnokształcącego,

ul. Piramowicza 36, 47-200 Kędzierzyn-Koźle.

Zapraszamy

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *